Wojaże Justyny

Wyprawy małe i duże

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Samochód na górskiej wycieczce.

auto-007

  Wyjazd w góry samochodem to nie taki zły pomysł.

Zwłaszcza jeśli dysponujemy wygodnym i dużym samochodem warto wyruszyć w podróż własnym środkiem lokomocji, który gwarantuje nam niezależność i swobodę w zmianach trasy.

Pamiętamy ile razy biegliśmy na nasz peron odjazdu pociągu i ile razy z powodu pośpiechu zapomnieliśmy o najważniejszych pakunkach. Pamiętamy także opóźnienia pociągów i wypadki autobusów zwłaszcza podczas mrozów. Nasz własny samochód gwarantuje nam, że zawsze podróżujemy na czas i możemy spokojnie spakować nawet największą ilość pakunków, a w przypadku korków na trasie lub oblodzeń i śnieżyc zawsze możemy zmienić trasę podróżowania.

Możemy zrobić sobie postój ile razy zapragniemy, co ma duży wpływ na doznania podróżnicze. Mamy możliwość obejrzenia wszelkich niezwykłości natury mijanej po drodze w tempie wygodnym dla nas, a nie dla przewodnika wycieczki nadzorującego czas z harmonogramu wycieczki.

Warunkiem wygodnej jazdy własnym samochodem jest jednak klasa naszego samochodu. Samochód, którym jedziemy w zimowe i śnieżne góry musi mieć sporą wytrzymałość, żeby zagwarantować nam bezpieczne dotarcie na miejsce, w którym zamierzamy spędzić urlop. Nie radzimy wybierać się w długą podróż samochodami polskiej produkcji, takimi jak Fiat, czy Polonez, które już dwadzieścia lat temu straciły prawo wjazdu na teren krajów Unii Europejskiej, takich jak Niemcy, Anglia, Francja, Szwajcaria i inne i są blokowane na granicy i odsyłane z powrotem do swojego kraju.

Samochód, który jest wstanie w ogóle wjechać na teren krajów zachodniej Europy musi być obowiązkowo przynajmniej średniej klasy modelem aut produkowanych zagranicą.

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*